Санаторно-курортне лікування інвалідів, ветеранів війни та осіб, на яких поширюється чинність Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань”

 

     Станом на 15.09.2017 в управлінні соціального захисту населення Мирноградської міської ради в черзі на санаторно-курортне лікування відповідно до Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” перебуває 166 осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства, 20 ветеранів війни та осіб, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 № 110 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками, та внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187 і від 31.03.2015 № 200». Цією постановою затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками.

 Відтепер путівки для осіб з інвалідністю закуповуватимуться на підставі тристоронньої угоди (особа – управління – санаторій). Людина зможе самостійно обрати санаторій для оздоровлення, після цього звернутися до управління, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. Після цього укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги. При цьому гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначатиметься щороку Мінсоцполітики за погодження з Мінфіном. Наказом Міністерства соціальної політики України від 06.04.2017 № 575 встановлено у 2017 році граничну вартість путівки деяким пільговим категоріям громадян:

– інвалідам загального захворювання та з дитинства – 5 250 гривень без податку на додану вартість;

– інвалідам з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку – 18 217 гривень без податку на додану вартість;

 – учасникам бойових дій – 6 300 грн. з податком на додану вартість;

 – інвалідам війни – 5 250 гривень без податку на додану вартість;

 – громадянам, що супроводжують інвалідів 1-ї групи (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – 4 691 гривень з податком на додану вартість.

 Наказом Міністерства соціальної політики України від 24.05.2017 № 868 затверджено перелік базових послуг, які входять до вартості санаторно-курортної путівки для осіб з інвалідністю, учасників бойових дій, учасникам війни, які мають право на пільги відповідно до Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “Про жертви нацистських переслідувань”, “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”.