Як оформити субсидію онлайн, - покрокова інструкція

 

     У зв'язку з підвищенням вартості комунальних послуг українці звертаються в органи соціального захисту для оформлення субсидії.

Відповідно до листа Мінсоцполітики від 11.10.2016 №14962/0/14-16/8 згідно п.13 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 (в редакції постанови КМУ від 22.09.1997 №1050, зі змінами) заява та декларація для призначення субсидії мажуть бути надіслані органу соціального захисту населення поштою або в електронній формі через офіційний веб-портал Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з використанням засобів телекомунікаційних систем.

Щоб отримати житлову субсидію, споживач повинен заповнити заяву та декларацію. Надати документи можна в електронному вигляді — заповнивши відповідні форми на сайті — https://subsidii.mlsp.gov.ua/ .

 

Як оформити субсидію онлайн

 

Перший крок — потрібно зайти на сайт та вибрати спосіб реєстрації — Подання документів в електронному вигляді. Потім необхідно ввести діючу електронну адресу та підтвердити “Я не робот” і натиснути Продовжити.

 

Другий крок — ввести код підтвердження, який буде надісланий на вказану електронну адресу. Натиснути — “Продовжити”.

Третій крок — варто заповнити заяву про призначення житлової субсидії. Алгоритм схожий на заповнення паперового документу. Різница в тому, що вид субсидії не потрібно підкреслювати — на нього достатньо натиснути курсором. Варто звернути увагу, що в розділі “Відомості про ЖКП” необхідно вказати, є у вас лічильник енергоресурсу чи немає.

 Після заповнення заяви треба натиснути — “Продовжити попередню реєстрацію”.

Четвертий крок — заповніть декларацію, та натисніть “Продовжити попередню реєстрацію”

П'ятий крок — після заповнення документів необхідно перевірити вказану інформацію та підтвердити правильність вказаних даних.

Система повідомить, що заява на субсидію отримана і буде розглянута. Рішення будет надіслано електронною поштою.

При відсутності електронного підпису на заяві та декларації, отриманих телекомунікаційними засобами, субсидія розраховується тільки після підпису громадянина в місячний строк на відповідних документах.

Документи, отримані органами соціального захисту населення в електронній формі,мають бути опрацьовані у терміни, встановлені законодавством.